2011 Tavşan Yılına Girerken

Çin astrolojisinde hem güneş hem de ay takvimi kullanıldığı için yeni yıla giriş tarihi ya Ocak ya da Şubat ayına denk gelir. Bu yıl Tavşan yılına 3 Şubat tarihinde girilecek, 22 Ocak 2012 de bitecek.

Feng shui, düzenli, sade ve temiz evleri sever. Bu yüzden Çinliler yeni yılı bazı ritüellerle karşılarlar. Bir kaç gün öncesinden ev deki tüm fazlalıklar, kullanılmayan eşyalar atılır, ev yeniden düzenlenir, temizlenir. Yeni yıl akşamı da ev de camlar açılır, Tibet kâsesi denilen metal bir kâseye vurularak sesle evin olumsuz enerjiden arındırılması sağlanır.

Klasik Feng shui de enerji durağan değildir, değişkendir. Pusula yönlerine göre mekândaki enerjilerin taşıdığı anlamlar değerlendirilir. Olumlu enerjiler aktive edilir, olumsuzlar için çözüm üretilir. Bu yıl bereket enerjisi Kuzeybatı’dan geliyor. Evinizin planını 9 eşit parçaya böldüğünüzde; kuzeybatı, giriş kapısına, ya da en çok kullandığınız alanlara denk geliyorsa şanslısınız. Bereket size geliyor demektir. Eğer daha pasif bir yere denk geliyorsa, hareketli objelerle aktif edebilirsiniz. Kırmızı bir saat, pilli bir dekoratif eşya, akvaryum, süs şelalesi, tv gibi…

Batı da ise aşk enerjisi var. Girişi batıda olanlar evlenebilir, bebek sahibi olabilir. Yatak odasının batıda olması bu yıl olumlu. Eğer bu yıl bir aile kurmayı istiyorsanız batıyı daha aktif kullanmalısınız.

Bu yılın olumsuz enerjileri doğuda, eğer tadilat yapmanız gerekiyorsa bu yıl doğuyu rahatsız etmeyin hatta tadilatı erteleyin. Çivi bile çakmayın. Eğer mecbursanız uğurlu günleri seçmenizi ve de doğuyu metalle desteklemenizi öneririm. Rüzgâr çanı, 9lu para gibi… Çalışırken sırtınızı bu yıl doğuya vermeye çalışın, Grand düke Jüpiter yani baba yıldızı doğuda. Ona kafa tutmamak ama desteğini almak gerek, aynı bir baba gibi. Yüzünüzü batıya çevirebilirsiniz. Özellikle önemli bir toplantıda, ya da önemli bir anlaşma imzalayacaksak oturduğumuz yöne dikkat etmekte fayda var. Genel olarak çalışırken, uyurken sırtımızı sağlama almak önemlidir. Mutfakta kapıya sırtımızı dönük çalışmak, iş yerinde arkamız kapıya dönük oturmak, uyurken yatak başının duvara yaslanmama hali uygun değildir...


  Dekoşeker

Yatak Odanızda Küçük Dokunuşlarla Güne Zinde Başlayın

>Yatak odanızın yin enerji taşımasına yardımcı olmak için manyetik alandan arındırın. Pastel tonları tercih edin.Uykunuzu bölecek parlak ışık ve resimlerden kaçının.

Yandaki karekodu akıllı telefon ya da
tabletlerinizin kameralarından
okutarak mobil cihazınız ile sitemize
kolayca ulaşabilirsiniz.